tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Kitabüt Tabbahin - Bir Osmanlı Yemek Yazması (Muhammed Kamil) - 2 Cilt Kutulu

Kitabüt Tabbahin - Bir Osmanlı Yemek Yazması
(Muhammed Kamil) - 2 Cilt Kutulu
Yazar : 
Yayınevi : Oğlak Yayınları 
Liste Fiyatı : 75,00 TL
Taksit seçenekleri için tıklayın
222564
Stok Kodu : 9789753298964
Boyut : 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı : 400
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2015-12
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton Kapak-Kutulu
Kağıt Türü : 1.Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

"Osmanlı dönemi, tarihimiz gibi mutfağımızın da en önemli ve muhteşem zaman dilimlerinden birini yansıtır. Ne var ki, kültürün önemli dallarından kabul edilen mutfakla ilgili kaynak yetersizliğimiz Osmanlı dönemi için de söz konusudur. Burada eski yazının bilinmemesinden dolayı yazma eserlerden yararlanamamanın da rolü olduğu söylenebilir.

Çok şükür günümüzde genç akademisyenler bu konuya eğilerek ciddi ve sağlam çalışmalar ortaya koymaktalar. Osman Güldemir'in iğneyle kuyu kazarcasına hazırladığı, iki bölümden meydana gelen Bir Osmanlı Yemek Yazması Kitabüt Tabbahin, akademik ve uygulama yönü mükemmel bir eser olup Osmanlı dönemi mutfağına ilgi duyanlar için de önemli bir kaynak niteliğindedir.

Günümüzde değil gençlerin Osmanlı dönemine aşina kişi ve uzmanların dahi zor hatırlayacağı Beyin Pilavı'ndan Soğan Üstü Çılbır'a, Yalancı Keşkek'ten Lorlu Baklava'ya, Yufkalı Kadayıf'tan Ayva Murabbası'na ve Yalancı İlik'e kadar yayılan yelpazedeki yemekler bu kitap sayesinde uygulamanız için sizlere sunulmuştur.

Oğlak Yayınevi'nin titiz ve özenli bir baskıyla bizlere kazandırdığı bu eser, yemeğe ve Osmanlı yazmalarına ilgi duyan herkesin kitaplığında bulunması gereken seçkin bir çalışmadır."


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat