tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Tarihin Süzgecinde Çağlar Boyu Din Kavgaları

Tarihin Süzgecinde Çağlar Boyu Din Kavgaları
Yazar : 
Yayınevi : Doğu Kitabevi 
Satışta değil
Stok Kodu : 9786055296902
Boyut : 135-195
Basım Tarihi : 2014-11
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama : Allahın indirdiği Din ile İnsanların Uydurduğu Din, Dindarlık ve Dincilik, Kuranın Hurafelerle Savaşı kitaplarının yazarı Halit Bülbül, bugünü anlamamıza hizmet edecek tarihte yaşanmış din kavgalarını ele alıyor. Herkesin anlayabileceği bir dille okura yeni bir pencere açıyor. Tarih boyu her dine özellikle de ilahi dine, en büyük düşmanlık kendi içinden gelmiştir. Bu islam dini için de böyle olmuştur.

Dindarlık görüntüsü ile dinin yasakladığı her kötülük yapılmıştır. İnsanların malları, canları, hatta namusları bu tehlikeye maruz kalmıştır. Bu kitapta günüzmüzden binlerce yıl evveline, adeta zaman tüneline girip hayalinizde canlandırdığınız ve adeta bugünlerle binlerce yıl öncesini buluşturacağınız anektodlar bulacaksınız. Mısırdan, Babilden Sümerden Akaddan, Romadan Persten birçok pencere açmaya çalıştık. Emevi, Abbasi, Selçuklu dönemlerinde onlarla bugüne bakacağız.

Kısacası , bu kitapda insanlık tarihi boyunca, günümüze kadar geçen önemli olaylara işaret edip konuları güncellemeye, bugün bizimle olan ilgisini kurmaya çalıştık.

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat