tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Esircibaşı - Lale Devri'nde Bir Aşk Romanı

Esircibaşı - Lale Devri'nde Bir Aşk Romanı
Yazar : 
Yayınevi : Doğan Kitap 
Liste Fiyatı : 17,00 TL
Taksit seçenekleri için tıklayın
225740
Stok Kodu : 9786050938098
Boyut : 135-210
Sayfa Sayısı : 112
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2016-11
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2.Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

Reşad Ekrem'in dilinde tarih gerçek hayattan daha canlı, daha güzel, daha büyülü...

Uzun yıllar öncesine dönüyorum ve Murat Reis'in Oğlu'nu okumaya başlıyorum. Büyük bir hayranlıkla okuduğum bu roman uçsuz bucaksız denizlerden geçip giderek bana Osmanlı tarihini sevdiriyor. Yazarı Reşad Ekrem Koçu, Osmanlı tarihini ?bugünde yaşatan'mucizevi, görkemli bir yazar! Reşad Ekrem'in eşsiz eseriyle dostluğum artık hep sürecek, herhalde ölünceye kadar...

- Selim İleri

20. yüzyılın başında şehrin hüzünle yaraladığı ve şehrin hüzünlü ama tamamlanmamış bir imgesini yaratan o özel ruhlardan biridir Reşad Ekrem Koçu.

- Orhan Pamuk

Reşad Ekrem Koçu, Patrona Halil'de Osmanlı İmparatorluğu'nun hem lüks" hem de aydınlanma anlamında en parlak, en ışıltılı çağı olan Lale Devri'ni ve bu devri sona erdiren kanlı ayaklanmayı bütün cepheleri ve bütün kişileriyle ele almıştı. Esircibaşı'nda ise bir buçuk asırdan beri güzel insan alım satımıyla geçinen bir ailenin servet ve görgü mirasına konmuş olan Esircibaşı Muhsin Çelebi'yi ve onun Çingene kızı Bal'a aşkını anlatıyor. Reşad Ekrem Koçu'nun usta kaleminden Lale Devri'nde geçen ve Patrona Halil İsyanı'yla yarıda kalan acıklı bir aşk hikayesi.


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat