tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Mukaddime'den Muahhire'ye - Modern Dünya'nın, Ulus Devlet'in, Din'in ve Milliyetçiliklerin Ekonomi, Kültür ve Siyaset Atlası

Mukaddime'den Muahhire'ye - Modern Dünya'nın,
Ulus Devlet'in, Din'in ve Milliyetçiliklerin
Ekonomi, Kültür ve Siyaset Atlası
Yayınevi : Bilge Kültür Sanat 
Liste Fiyatı : 75,00 TL
%46
indirimli
40,00 TL
2 adet mevcut
Taksit seçenekleri için tıklayın
155618
Stok Kodu : 9786055506780
Boyut : 135-215
Sayfa Sayısı : 816
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2012-01
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

Uzun süren insanlık serüveninin fark edilip anlaşılmasına derinden bir projeksiyon tutmak amacıyla tasarlanan bu kitabın macerası da en az sürecin kendisi kadar özgün bir seyir izledi. Ve nihayetinde hakikaten hemen herkes için elden düşürülemeyecek ve tedavülden kalkmayacak bir temel eserin ortaya çıktığı inancındayız.
Mutlulukla ve keyifle ve de tabii ki sabırla okunup bitirildiğinde -ne iyi yapmışım da bu kitabı almış ve okumuşum dedirtecek türden bir entelektüel zevk ve keşfin tanıkları arasına dâhil olmuş olmak bambaşka bir güven ve tatmin duygusuna doğru alıp götürebilecektir.
Devrimlerin ve evrimlerin anaforunda (inkılâp ve tekâmüllerin kıskacında) sarıp sarmalanan yaşlı dünyamızın yeni bir nefese ve okumaya gereksinimi çok açıktır. Hem Türkiye hem İslâm Dünyası ve hem de Doğu-Batı dünyası için kadimden gelen bir derin nehir akışının büyük okyanusla buluşması anının fotoğrafı çekilirken orada sizler de bulunuyorsunuz.
Hepimiz modern tarihe, öncesine ve sonrasına hüzün ve umut paralelinde yeni bir vizyonla ve hikmetle bakmaya var mıyız? Hadi öyleyse sizleri kitapla baş başa bırakalım


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat