tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Osmanlılar – Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa İle İlişkiler – Seçme Eserleri – XVII

Osmanlılar – Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa
İle İlişkiler – Seçme Eserleri – XVII
Yazar : 
Liste Fiyatı : 80,00 TL
Taksit seçenekleri için tıklayın
226435
Temin süresi 3 gündür.
Stok Kodu : 9786254292828
Boyut : 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı : 320
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2022
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

Osmanlılar – Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa İle İlişkiler

“Osmanlı Devleti’nin doğuşu sorunu ile Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşu sorunu birbirine karıştırılmamalıdır. Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi, Osmanlı Devleti’nin Anadolu ve Balkanlar’da nasıl ve hangi koşullar altında siyasi bir güç durumuna geldiğini inceler. Osmanlı Devleti’nin doğuşu sorunu ise Selçuklu-Bizans uc bölgesinde Osman Gazi’nin liderliği altında siyasi çekirdeğin nasıl ortaya çıktığını açıklamakla ilgilidir.”

Çalışmalarıyla Osmanlı İmparatorluğu’nun tarih yazımına siyaset, ekonomi, kültür ve medeniyet gibi pek çok açıdan özgün katkılar veren Halil İnalcık’ın Osmanlılar/Fütuhat, İmparatorluk, Avrupa ile İlişkiler eseri, arşiv belgeleri ışığında imparatorluğun gelişimini, fetih yöntemlerini, devlet sistemini ve Hıristiyan Avrupa ile ilişkilerini incelediği makalelerinden oluşuyor.

İnalcık’ın Osmanlıların kuruluş süreci, klasik dönem Osmanlı tarihinde egemenlik kavramı, Osmanlı İmparatorluğu’nda köle emeği, Avrupa’ya verilen ticaret imtiyazları gibi pek çok başlıkta kaleme aldığı Osmanlı’nın kuruluşu ve Avrupa ile ilişkileri konularındaki değerlendirmeleri bu eser aracılığıyla bir kez daha okurlarıyla buluşuyor.


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat