tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Tarih Bibliyografyası

Tarih Bibliyografyası
Yayınevi : Post Yayınevi 
Satışta değil
Stok Kodu : 9786059444378
Boyut : 135-210
Sayfa Sayısı : 159
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2017-08
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2.Hamur
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

Elinizdeki kitap özellikle Tarih bölümüne yeni başlayan öğrencilere, tarih ile ilgili genel bibliyografya ve başlıca kütüphaneler hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmıştır. Bibliyoğrafya ilminden kısaca bahsedildikten sonra, Türkiye ve Yurt dışında genel olarak Türkoloji başlığı altında toplayabileceğimiz bibliyografik eserler ve Türkolojiye hizmet eden, kişilerin kısa biyografilerine yer verilmiştir.
Özellikle Ankara Milli Kütüphane'nin hazırlamış olduğu bibliyografik eserler ile Tarih Yayınları Bibliyografyası ...vb. adı altında Türkiye'de yayınlanmış olan bibliyografik eserler ile Index Islamicus, Turkologische Anzeiger ... gibi yurt dışındaki bibliyografik eserler tanıtılmış ve nasıl kullanılacakları hakkında bilgi verilmiştir.
Çağımızın her şeyi internette olduğu algısına karşın, internet çağından evvel hazırlanmış bibliyografyalara özel bir yer verilmek suretiyle, internetin yanı sıra öğrencinin kütüphanelere yönelmesi ve oradaki büyük bilgi hafızamızı öğrenip, kullanmasının sağlanmaya hedeflenmiştir.


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat