tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Motosiklet Teorisi

Motosiklet Teorisi
Yazar : 
Yayınevi : Mvt Yayıncılık 
Baskısı tükendi
Stokta olunca haber ver
Stok Kodu : 9789756081006
Boyut : 13,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı : 192
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2013-12
Baskı : 4
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : Kuşe
Dili : Türkçe


Bookmark and Share
Açıklama :

'Bu kitapla nihayet Türk motosiklet camiası kendi içinden bir yazarla, tercüme eserler bir yana, ilk Türkçe kaynağa kavuşmuş oluyor. Pek çok motor sevdalısının internet forumlarında 'Donald Duck' diye tanıdığı, taa New York'tan yazıştığı Reşat Arbaş 'Motosiklet Teosisi' ile nihayet karşımızda.

Hiç ömründe motosiklete el sürmemiş bir motosiklet meraklısından, ileri seviyeye kadar motosiklet kullanan bir sürücüye kadar geniş bir yelpazedeki yeterli tecrübeden yoksun motosiklet sürücüsünün trafik tehlikelerine en açık dönemde olduğu biliniyor. Kitaptaki bilgiler özellikle bu dönemi hedef alarak hem motosiklet gibi dünyanın en güzel sporlarından birine bakış açımızı değiştiriyor, hem de karakucak öğrenme yöntemlerine göre çok daha güvenli adımlarla bu dünyaya girmemizi, çok daha sağlam bir temel üzerinde ilerlememizi sağlıyor.

Kitapta ilk motosiklet nasıl seçilir, nasıl antreman yapılır, üstünde nasıl oturulur gibi en temel bilgilerden fren, viraj, kıvırmaca gibi kullanma tekniklerine; mental hazırlık, hatta biraz fizik, ve giyim kuşam hakkında temel bilgiden küçük bir sözlüğe; cadde-trafik stratejilerinden motosikletçinin aile ve çevresi ile olan ilişkilerine kadar hemen her konuda oldukça etraflı bilgi bulunuyor.'


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat