tr    en
E-Mail listemize katılın.
Email
Ad Soyad
   

Rüya Tabiri İlmi - El-Aşeretü’l-Kamile - Levami‘Utenviri’l-Makam fi Cevami‘İ Ta‘Bîri’l-Menam (İnceleme - Çeviri - Tıpkıbasım)

Rüya Tabiri İlmi - El-Aşeretü’l-Kamile -
Levami‘Utenviri’l-Makam fi Cevami‘İ
Ta‘Bîri’l-Menam (İnceleme - Çeviri -
Tıpkıbasım)
Yazar : 
Liste Fiyatı : 160,00 TL
1 adet mevcut
Taksit seçenekleri için tıklayın
226432
Stok Kodu : 9789751750662
Boyut : 16 x 24 cm
Sayfa Sayısı : 278
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2021
Çeviren : Mustafa Özbakır
Kapak Türü : Ciltli
Kağıt Türü : 1. Hamur
Dili : Türkçe, Arapça


Bookmark and Share
Açıklama :
15. yüzyılda yaşamış bir Osmanlı düşünürü olan Alâaddin el-Kirmânî’ye ait “el-Aşeretü’l-Kâmile” ve “Levâmi‘uTenvîri’l-Makâm fî Cevâmi‘i Ta‘bîri’l-Menâm” isimli risaleler, rüya tabirinin teorik çerçevesini belirlemek üzere telif edilmiştir. İslam felsefesi geleneğinde doğa bilimleri altında dağınık olarak incelenen rüyaya ve rüya tabirine dair meseleler, bu iki risalede müstakil olarak incelenmiş ve “rüya tabiri ilmi”nin kurulması amaçlanmıştır.
Fatih Kitaplığı Dizisi kapsamında yayımlanan Rüya Tabiri İlmi Mustafa Özbakır’ın çevirisiyle birlikte tıpkıbasım olarak neşredilmiştir. Eserin ihtiva ettiği iki risaleden biri olan el-Aşeretü’l-Kamile’nin hazırlanmasında Süleymaniye Yazma Eser Kütüphanesi, Fatih Koleksiyonu 5377 numarada kayıtlı yazma nüsha; Levami‘in hazırlanmasında ise Süleymaniye Yazma Eser Kütüphanesi, Ayasofya Koleksiyonu 3025M numaralı yazma nüsha esas alınmıştır.

Süleymaniye Yazma Eser Ktp., Fatih, Nr. 5377 Süleymaniye Yazma Eser Ktp., Ayasofya, Nr. 3025


Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat